Saturs atjaunots pirms ne vairāk kā 15 minūtēm
Šodien ir 2023. gada 2. decembris 10:07:53
Jaunākā informācija
Izvēlies kategoriju:
INTERVIJAS
Beidzot ir nozare, par kuru mēs ar lepnumu varam teikt: «Latvijai ir ja ne visas planētas, tad ES priekšgalā. Šī jaunā Latvijas specializācijas joma ir likvidācija.»
Karstā vasara gigantiskos apjomos uzkarsēja Latvijas ekonomiku.
Tiek lēsts, ka pasaules tirgū IKT nozarē darbinieku deficīts sasniegs vienu miljonu 2020. gadā, savukārt Eiropā tas ir aptuveni 500 000.
Nekas netraucē valdību izbeigt bandītu lobēšanu un patiešām sakārtot taksometru nozari, lai tā atbilstu civilizētas valsts standartiem.
Latvija ir atteikusies no savas suverenitātes simbola - nacionālās valūtas, tāpēc vienpusēji Latvija neko lielu pasākt nevar.
Varbūt beidzot jūs, tā sauktie politiķi, sāksiet izpausties kā valsts (!), kā tautas politiķi un spēsiet vienoties par vairākumam pieņemamu, taču efektīvu šīs idejas īstenošanas variantu?
Šodienas dedzīgā cīņa ar nerezidentu bankām nedaudz atgādina šo stāstu.
Problēma ceļas no tā, ka ABLV banka labi pelnīja no darījumiem ar nerezidentiem riskantos tirgos - ar Centrālāzijas, Krievijas, Ukrainas klientu apkalpošanu.
Nav jābūt pat šahistam, lai aprēķinātu, kāds būtu maksātnespējas administratoru kampiens, administrējot banku, kuras kontos ir miljardi eiro.
Latvija ir dīvainu paradoksu zeme.
Vai tomēr EM pārsteigums par šokējošajiem janvāra elektrības rēķiniem ir tēlots un tā rīkojusies apzināti krāpnieciski?
Pēc pāris gadu ilgas ņemšanās ap pašvaldību izdevumiem vezums nekust ne no vietas.
Nav priecīgākas ziņas par kārtējo uzbrēcienu, kas mudina uztaisīt platāku maciņa atvērumu. Vētrainiem aplausiem skanot, mēs pieņemam paziņojumu, ka no 2018. gada 1. janvāra Latvijā akcīzes nodokļa pieauguma dēļ palielināsies degvielas cenas.
Ja īsumā būtu jāraksturo Latvijas vadošo politisko spēku kvēlākā vēlēšanās pēdējo 27 gadu laikā, tad to var izteikt vienā teikumā: lai Latvijas iedzīvotāji nekurnot maksātu tikpat lielus nodokļus kā sociāli atbildīgās zemēs (kā Zviedrijā), bet valsts sociālā atbildība būtu minimāla (kā ASV).
Svētki ir nosvinēti. Ordeņi izdalīti. Tagad ir laiks pielikt punktu 2017. gada svarīgākajam politiskajam notikumam – valsts budžeta pieņemšanai 2018. gadam.