Saturs atjaunots pirms ne vairāk kā 15 minūtēm
Šodien ir 2021. gada 29. novembris 11:21:34
Eiropas Savienība » Apaļā galda diskusija par Baltijas jūras reģiona stratēģiju
Izvēlies kategoriju:
Rādīt informāciju: Ziņas Foto ziņas Preses relīzes Tirgus ziņas Intervijas
Apaļā galda diskusija par Baltijas jūras reģiona stratēģiju
Autors: BNA, fotogrāfs: Edijs Pālens, 10/06/2009 14:26


Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā un Latvijas Republikas Ārlietu ministrija šodien organizēja apaļā galda diskusiju par Baltijas jūras reģiona stratēģiju.

2007. gada decembrī Eiropadomē tika panākta vienošanās par ES stratēģijas Baltijas jūras reģionam izstrādi, kuru Eiropas Komisijai (EK) tika uzdots iesniegt līdz 2009. gada jūnijam. Tā iecerēta kā ES iekšējā stratēģija ar mērķi koordinēt reģiona ES dalībvalstu, reģionālo organizāciju, finanšu institūciju, NVO un citu ieinteresēto pušu centienus Baltijas jūras makroreģiona līdzsvarotas attīstības veicināšanā. Diskusijas ES Padomē un lēmuma par stratēģiju pieņemšana Eiropadomē plānotas Zviedrijas ES prezidentūras laikā 2009.gada otrajā pusē.

Atbilstoši Eiropadomes uzdevumam Eiropas Komisija plāno 10.jūnijā nākt klajā ar ziņojumu par stratēģiju un rīcības plānu tās īstenošanai. Lai popularizētu un skaidrotu stratēģijas uzdevumus un nozīmi, reģiona ES dalībvalstu galvaspilsētās un arī Briselē šajā dienā vienlaicīgi notiek informatīvie pasākumi, semināri, diskusijas un preses konferences.  
 
Diskusiju ievadīja EK pārstāvniecības Latvijā vadītāja Iveta Šulca. EK Reģionālās politikas ģenerāldirektorāta pārstāvis Olivjē Bodlē (Olivier Baudelet) iepazīstināja ar stratēģijas koncepciju un mērķiem. Savukārt Ārlietu ministrijas ES direkcijas vadītāja – vēstniece Ilze Juhansone informēja par Latvijas ieguldījumu stratēģijas izstrādes gaitā. Apaļā galda dalībniekiem bija iespēja iegūt informāciju par stratēģiju un ar to saistīto rīcības plānu, kā arī apmainīties viedokļiem.

Uz diskusiju bija aicināti sociālie partneri, Baltijas jūras reģiona eksperti un pētnieki, nozaru ministriju, mediju un nevalstisko organizāciju, kā arī reģiona ES dalībvalstu vēstniecību pārstāvji.


KOMENTĀRI
Jūs varat pievienot savu komentāru ziņai, kas tiks nosūtīts portāla redaktoram. Ja tas saturēs aktuālu un redakcijai saistošu informāciju, ziņa tiks papildināta ar Jūsu iesūtīto komentāru un Jūs vai Jūsu norādītā persona tiksiet norādīti kā ziņas papildinājuma pirmavoti.


Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Vēlos saņemt citus jaunākos komentārus par šo rakstu, savā e-pastā!
Tava ziņa:
Uz augšu