Saturs atjaunots pirms ne vairāk kā 15 minūtēm
Šodien ir 2023. gada 2. decembris 09:45:27
Sociālpolitika » Veselības ministre: Universitātes slimnīcas ir mūsu veselības aprūpes “mugurkauls”
Izvēlies kategoriju:
Rādīt informāciju: Ziņas Foto ziņas Preses relīzes Tirgus ziņas Intervijas
Veselības ministre: Universitātes slimnīcas ir mūsu veselības aprūpes “mugurkauls”
Autors: , 29/12/2022 18:34

Trešdien, 28. decembrī, pirmajā darba vizītē veselības ministre Līga Meņģelsone apmeklēja Rīgas Austrumu klīnisko universitātes slimnīcu (RAKUS).

Tikšanas laikā ministre iepazinās ar valdi un struktūrvienību vadītājiem, kā arī pārrunāja slimnīcas stratēģijas projektu 2023.–2028. gadam.

“Universitātes slimnīcas ir veselības aprūpes “mugurkauls” un veselības aprūpes ekselences centri, kam jāsekmē pakalpojumu pieejamība, attīstība un kvalitāte visā Latvijā. RAKUS ir viens no svarīgākajiem mūsu veselības aprūpes posmiem. Šodien pārliecinājos, ka pēdējos gados šeit ir attīstīta gan mūsdienīga ārstniecības vide, gan pakalpojumu kvalitāte, kas līdzinās lielu Rietumeiropas universitāšu slimnīcu līmenim. Neskatoties uz pēdējiem gadiem pandēmijas ēnā, RAKUS spējis attīstīt arī zinātniski pētniecisko darbību un tālākizglītību. Tomēr vēl daudz izaicinājumu ir priekšā,” tiekoties pauda Līga Meņģelsone.

“Pieaugošās enerģētikas, būvniecības, pacientu ēdināšanas un citas administratīvās izmaksas rada neplānotu slogu ikvienai slimnīcai. Mums kopā ar valdības partneriem būs jāmeklē risinājumi, kā šo amortizēt, lai nodrošinātu nepārtrauktu un kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību.”

Tikšanās laikā ministre iepazinās ar RAKUS ieceri izveidot visaptverošu vēža centru, kā arī apmeklēja stacionāra “Gaiļezers” un Latvijas Onkoloģijas centra operāciju blokus.

“Vēža centra sertificēšana ir vēl viens nozīmīgs solis pretī mūsdienīgai un uz pacientu orientētai veselības aprūpei – tā ir paradigmu maiņa onkoloģisko saslimšanu ārstēšanā. RAKUS ir spēcīgs daudzprofilu ārstniecības potenciāls un kompetence, tāpēc tiekšanās pēc globālās prakses un atbilstošas vides sakārtošana to tikai pilnveidos.”

Vizītes laikā Līga Meņģelsone apmeklēja arī Aptiekas dienestu un tikās ar Latvijas Onkoloģijas centra vadību un vadošajiem speciālistiem.
KOMENTĀRI
Jūs varat pievienot savu komentāru ziņai, kas tiks nosūtīts portāla redaktoram. Ja tas saturēs aktuālu un redakcijai saistošu informāciju, ziņa tiks papildināta ar Jūsu iesūtīto komentāru un Jūs vai Jūsu norādītā persona tiksiet norādīti kā ziņas papildinājuma pirmavoti.


Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Vēlos saņemt citus jaunākos komentārus par šo rakstu, savā e-pastā!
Tava ziņa:
Uz augšu