Saturs atjaunots pirms ne vairāk kā 4 stundam
Šodien ir 2024. gada 21. aprīlis 07:16:16
Eiropas Savienība » Kariņš: Paredzams Eiropas Parlamenta atbalsts Igaunijas pievienošanai eirozonai
Izvēlies kategoriju:
Rādīt informāciju: Ziņas Foto ziņas Preses relīzes Tirgus ziņas Intervijas
Kariņš: Paredzams Eiropas Parlamenta atbalsts Igaunijas pievienošanai eirozonai
Autors: Renāte Logina, 20/05/2010 14:07

"Šodien  Eiropas Parlamenta Ekonomikas un monetāro lietu komitejā diskusijās izskanēja atbalsts Igaunijas centieniem pievienoties eirozonai, kas liecina, ka arī kopējais parlamenta balsojums varētu būt pozitīvs," uzskata Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Krišjānis Kariņš.

Ekonomikas un monetāro lietu komitejā šodien notika debates par EP ziņojumu, kas paudīs Parlamenta nostāju par Igaunijas pievienošanos eirozonai.

K.Kariņš debatēs norādīja, ka Igaunijas pievienošanās eirozonai ir nozīmīga visam Batijas reģionam un apliecina, ka Māstrihtas kritēriju izpilde tiek atalgota ar iespēju ieviest eiro. Viņš arī aicināja komitejas deputātus atbalstīt ziņojumu.

Diskusijā EP deputāti atzinīgi novērtēja Igaunijas sasniegto un uzsvēra, ka ar zemāko valsts parāda līmeni Eiropā tā var būt labs paraugs citām valstīm. Tika norādīts, ka šim lēmumam ir politiska nozīme, jo laikā,  kad valda šaubas par eiro spēju pastāvēt,  tiek apliecināts,  ka par spīti panikai finanšu tirgos Eiropas Savienība spēj pieņemt atbildīgus lēmumus. Deputāti sprieda, ka Igaunija nav drauds eirozonai un ka problēmas ir  eirozonas valūtas valstīm, nevis tām valstīm, kas grasās pievienoties. 

Nākamās debates un komitejas balsojums par šo ziņojumu notiks jūnija sākumā. EP galīgo lēmumu pieņems nākamajā sesijā jūnija vidū.


KOMENTĀRI
Jūs varat pievienot savu komentāru ziņai, kas tiks nosūtīts portāla redaktoram. Ja tas saturēs aktuālu un redakcijai saistošu informāciju, ziņa tiks papildināta ar Jūsu iesūtīto komentāru un Jūs vai Jūsu norādītā persona tiksiet norādīti kā ziņas papildinājuma pirmavoti.


Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Vēlos saņemt citus jaunākos komentārus par šo rakstu, savā e-pastā!
Tava ziņa:
Uz augšu