Saturs atjaunots pirms ne vairāk kā 4 stundam
Šodien ir 2024. gada 16. jūlijs 19:00:52
Kultūra » Šodien aprit 820 gadi kopš mūžībā devies Latvijas pirmais apustulis – Sv.Meinards
Izvēlies kategoriju:
Rādīt informāciju: Ziņas Foto ziņas Preses relīzes Tirgus ziņas Intervijas
Šodien aprit 820 gadi kopš mūžībā devies Latvijas pirmais apustulis – Sv.Meinards
Autors: , 12/10/2016 15:12


Šodien, 12.oktobrī, aprit 820 gadi kopš mūžībā aizgājis Latvijas pirmais apustulis – Svētais Meinards, kurš arī mūsdienās ir dažādu konfesiju – katoļu un luterāņu – vienoto vērtību apliecinošs tilts. Svētais Meinards ir kā vēstījums par drosmi, uzņēmību un labestību.

Lai arī vēsture klusē par precīzu bīskapa dzimšanas dienu, oficiāli tiek uzskatīts, ka bīskaps dzimis ap 1130. gadu, bet miris 1196. gada 12. oktobrī. Meinards ir pirmais zināmais katoļu misionārs Līvzemē un pirmais Ikšķiles bīskaps. 1186. gadā Brēmenes arhibīskaps Hartvigs II piešķīra Meinardam bīskapa tiesības jaunizveidotajā Ikšķiles bīskapijā. Pēc tam 1188. gada 1.oktobrī pāvests Klements III apstiprināja priestera Meinarda iecelšanu par Līvzemes bīskapu Ikšķilē un piešķīra šo bīskapiju Brēmenes arhibīskapam Hartvigam II.

Svētais Meinards gadsimtu kultūras griezumā tiek uzskatīts par ļoti nozīmīgu Latvijas valstij kā tās garīgās un kulturālās dzīves veidotājs. Meinarda misija šajā pasaulē ir vēstījums kristīgajai baznīcai. Vēstures piezīmes vēsta par bīskapa toleranto darbu un emocionālo inteliģenci, par viņa nerimstošām rūpēm un darbiem iedzīvotāju labā. Bīskapa Meinarda darbības iemesls bija viņa dziļā mīlestība uz Dievu, kas sevi atklājis Jēzū Kristū. Meinarda darbošanās misijas darbā izpelnījās atzinību arī Romā. Pāvesta Celestīna III laikā, 1193. gada 27. aprīlī konsistorija izteica atzinību Meinarda misionāra dzīvei un sekmīgajam darbam.

Šodien Svētīgā bīskapa Meinarda mirstīgās atliekas dus Sv.Marijas katedrāles (Rīgas doma) baznīcas sienas nišā, kur tās pārapbedīja, pēc pārvešanas no Ikšķiles. Sv.Marijas katedrāle ir vieta pašā Rīgas sirdī, kur ikviens var doties lūgties pie Sv.Meinarda, kurš nepārstāj visdažādākajās valodās, kultūrās, tautās un nācijās apliecināt ticību, kas saņemta no Dieva.

Par godu šim notikumam ir izveidota interneta vietne: http://www.meinards.lv/
KOMENTĀRI
Jūs varat pievienot savu komentāru ziņai, kas tiks nosūtīts portāla redaktoram. Ja tas saturēs aktuālu un redakcijai saistošu informāciju, ziņa tiks papildināta ar Jūsu iesūtīto komentāru un Jūs vai Jūsu norādītā persona tiksiet norādīti kā ziņas papildinājuma pirmavoti.


Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Vēlos saņemt citus jaunākos komentārus par šo rakstu, savā e-pastā!
Tava ziņa:
Uz augšu