Saturs atjaunots pirms ne vairāk kā 4 stundam
Šodien ir 2024. gada 16. jūlijs 18:42:24
Kultūra » Ikvienam iespēja atbalstīt Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas Romas katoļu baznīcas restaurācijas darbus
Izvēlies kategoriju:
Rādīt informāciju: Ziņas Foto ziņas Preses relīzes Tirgus ziņas Intervijas
Ikvienam iespēja atbalstīt Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas Romas katoļu baznīcas restaurācijas darbus
Autors: , 29/07/2016 12:14


Baznīca ir vieta, kur ik katrs var aizmirst savas ikdienas rūpes, gremdēties svētā mierā un piedzīvot Dieva mīlestību. Tā ir kļuvusi par dažādu cilvēku satikšanās vietu, bet vēl vairāk tā ir vieta, kas palīdz cilvēkiem ieskatīties sevī, savā sirdī un dvēselē. 
 
Tagad ir laiks līdzdarboties un palīdzēt dievnamam atgūt un īstenot savu dievišķo sūtību cilvēku vidū!
 
Runa ir par Vecrīgas Svētās Marijas Magdalēnas baznīcu, kas ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, vēsturiski - pirmais sieviešu klosteris ne tikai Rīgā, bet arī Livonijā.
 
Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas Romas katoļu baznīca atrodas Vecrīgas sirdī, pretī sv. Jēkaba katedrālei un blakus Saeimai. Dievnamā jau ir veikti ļoti fundamentāli iekšdarbi, fasādes restaurācija un baznīcas jumta maiņa. Dievnams ir viegli pieejams gan cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, gan bērniem, jauniešiem, katru svētdienu notiek dievkalpojumi latgaliski, angliski. Neskatoties uz lielo baznīcas ieguldījumu dievnama griesti ir kritiskā stāvoklī. Lai glābtu situāciju ir uzsākti steidzami restaurācijas darbi.
 
Baznīcas pārstāvis Romas katoļu draudzes prāvests Andris Kravalis informē, ka atjaunojot šo kompleksu ar izcilo kultūrvēsturisko nozīmi Ziemeļeiropā un īpašo nozīmi Latvijas Romas katoļu baznīcas vēsturē, tiks saglabāta ievērojama Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma daļa, kā arī atjaunota viena no reprezentatīvākajām Vecpilsētas daļām.
 
Līdz šim baznīcā jau veikti vairāki remontdarbi - no 2012. – 2014. gadā sekmīgi īstenots ERAF projekts (nomainīta baznīcas grīda, atjaunota fasāde, veikta logu renovācija un jumta seguma nomaiņa. Savukārt ar kopīgiem spēkiem no 2016. gada janvāra līdz aprīlim īstenots šī projekta pirmais posms – altārdaļas griestu restaurācijas/konservācijas darbi. Šobrīd Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas katoļu baznīcā uzsākts dievnama griestu un sienu augšējās daļas restaurācija. 
 
Patlaban restauratoru komanda SIA "RERE MEISTARI" Kristīnes Gulbes vadībā turpina veikt restaurācijas darbus. Līdz 2016. gada 30. oktobrim būtu jāīsteno projekta otrais posms, jo ir saņemts Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas un Rīgas Domes atbalstu (kopā 48 % no visas projekta summas). Šī projekta kopējas izmaksas ir 54 114,48 EUR, no kuriem 28 114,48 EUR jeb 52% ir Svētās Marijas Magdalēnas draudzes līdzdalība.
 
Detalizētāk ar šī projekta „Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas Romas katoļu baznīcas ar vēsturisko ēku kompleksa atjaunošana, saglabāšana un sociālekonomiskās izmantošanas nodrošināšana“ īstenošanu var iepazīties draudzes mājas lapā www.magdalenasdraudze.lv
 
Ikviens, kuram baznīca ir tuva vai uzrunā tās kultūras mantojums, ir aicināts iespēju robežās iesaistīties Dievnama restaurācijā. 
 
Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas Romas katoļu draudze
Reģ. Nr. 90000099163
PVN reģ. Nr. LV90000099163
Juridiskā adrese: Klostera iela 2, Rīga, LV- 1050
Banka: SWEDBANK
SWIFT kods: HABALV22
Konts: LV77HABA000140J051886
Veicot ziedojumu bankas pārskatījuma veidā, lūdzu norādīt maksājuma mērķi – Ziedojums baznīcas griestu restaurācijai.
Draudzei piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss (Finanšu ministrijas 2006. gada 24. novembra lēmums nr. 260)
 
Svētīgā māte Terēze ir teikusi: Nav svarīgi, cik daudz mēs dodam. Svarīga ir mīlestība, kuru savā devumā mēs ieliekam.

KOMENTĀRI
Jūs varat pievienot savu komentāru ziņai, kas tiks nosūtīts portāla redaktoram. Ja tas saturēs aktuālu un redakcijai saistošu informāciju, ziņa tiks papildināta ar Jūsu iesūtīto komentāru un Jūs vai Jūsu norādītā persona tiksiet norādīti kā ziņas papildinājuma pirmavoti.


Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Vēlos saņemt citus jaunākos komentārus par šo rakstu, savā e-pastā!
Tava ziņa:
Uz augšu