Saturs atjaunots pirms ne vairāk kā 15 minūtēm
Šodien ir 2024. gada 20. maijs 17:07:36
Kultūra » Atklāj jauno Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeju
Izvēlies kategoriju:
Rādīt informāciju: Ziņas Foto ziņas Preses relīzes Tirgus ziņas Intervijas
Atklāj jauno Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeju
Autors: Laura Rence, fotogrāfs: Edijs Pālens, 13/10/2008 13:01


Sabiedrība šodien tika iepazīstināta ar jauna - Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas - muzeja izveidi, tā tapšanas vēsturi, krājumu un ekspozīciju, kā arī nākotnes darbības koncepciju.

Sākot ar trešdienu mākslas mīļotājiem būs iespēja dziļāk ielūkoties divu nozīmīgu Latvijas mākslinieku daiļradē, jo savas durvis ver Latvijas Nacionālā mākslas muzeja filiāle - Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs, kas atrodas abu mākslinieku memoriālajā dzīvoklī Rīgā.

Muzeja ideju izauklējusi viņu meita – 2004.gadā mūžībā aizgājusī mākslas zinātniece un televīzijas žurnāliste Tatjana Suta, kas visu mūžu rūpīgi glabāja un popularizēja savu vecāku radošo mantojumu, ko testamentā novēlēja Latvijas Nacionālajam mākslas muzejam.

Jaunais muzejs veltīts divām spilgtām personībām Latvijas mākslas vēsturē – klasiskā modernisma perioda pārstāvjiem. Romans Suta (1896–1944) bija ārkārtīgi radoša un daudzpusīga personība – viņš ne tikai gleznoja, noformēja un ilustrēja grāmatas, veidoja teātra izrāžu un kino filmu vizuālo noformējumu, bet arī vadīja savu mākslas studiju, rakstīja presē apcerējumus par mākslu, nodibināja un darbojās porcelāna apgleznošanas darbnīcā Baltars, izstrādāja dizaina projektus mēbelēm un interjeru iekārtojumam. Savukārt Aleksandra Beļcova (1892–1981) bija gan apburoša un eleganta dāma, gan moderna un emancipēta sava laika sieviete, gan viena no pirmajām profesionālajām māksliniecēm Latvijā.

Muzeja kolekciju veido apmēram 4500 Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas mākslas darbi, tai skaitā gleznas, apgleznoti porcelāna priekšmeti, tušas zīmējumi, akvareļi, trauku, kostīmu un skatuves noformējumu meti, kā arī memoriālās mēbeles, sadzīves priekšmeti un arhīva materiāli – fotogrāfijas, vēstules, apbalvojumi, izstāžu katalogi un citi dokumenti.




































































KOMENTĀRI
Jūs varat pievienot savu komentāru ziņai, kas tiks nosūtīts portāla redaktoram. Ja tas saturēs aktuālu un redakcijai saistošu informāciju, ziņa tiks papildināta ar Jūsu iesūtīto komentāru un Jūs vai Jūsu norādītā persona tiksiet norādīti kā ziņas papildinājuma pirmavoti.


Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Vēlos saņemt citus jaunākos komentārus par šo rakstu, savā e-pastā!
Tava ziņa:
Uz augšu