VUGD aicina svētku laikā neaizmirst par drošību
Autors: , 29/12/2022 18:35

Daļa Latvijas iedzīvotāju Jaunā gada sagaidīšanu vēlas izdaiļot ar krāšņu salūtu, bet, lai svinības nenoslēgtos ar traģēdiju – gūtām traumām vai nodegušu īpašumu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) atgādina, ka pirotehniskie izstrādājumi ir bīstami un, tos lietojot, svarīgi ievērot drošības nosacījumus un piesardzību.

Sagaidot 2022. gadu, pēc pusnakts VUGD saņēma deviņus izsaukumus, kur dega atkritumi un izlietotas pirotehnikas kastes. Valmierā petarde trāpīja saimniecības ēkas jumtā un izcēlās ugunsgrēks. Vēl gadu iepriekš saņemti 18 izsaukumi - ēkai Rīgā dega jumta terase, Jūrmalā – četri šķūņi.

Pirotehnika, kas pārsteidz ar savu spilgtumu un krāšņumu, ir arī bīstama! Ja svētkos plānojat lietot pirotehniskos izstrādājumus, atcerieties:

pirms svētkiem atbrīvojiet māju balkonu un/vai pagalmu no degtspējīgiem priekšmetiem, jo izšautā raķete, nevērīgi izmestais izsmēķis var nokrist uz balkona vai pagalmā un izraisīt ugunsgrēku; pirotehnikai jābūt iegādātai tikai sertificētā tirdzniecības vietā; pirms pirotehnikas lietošanas rūpīgi izlasiet lietošanas pamācību, to ievērojiet un neskaidrību gadījumā konsultējieties ar speciālistu; pirms pirotehnikas raķešu palaišanas, novietojiet tās uz stabilas virsmas, lai tās neapgāztos un gadījumā, ja pirotehnikas raķetes nav nostrādājušas, tās atkārtoti neaizdedziniet; pirotehnisko izstrādājumu lietojiet tikai lietošanas pamācībā paredzētajā veidā – neturiet tos rokā, ja tie ir paredzēti ievietošanai zemē vai caurulē, nelieciet tos pudelēs utt.; gādājiet, lai pēc uguņošanas izlietotie pirotehnikas iepakojumi tiktu atdzesēti un atbilstoši utilizēti! Ja būsiet salūta skatītājs, atrodieties drošā attālumā no pirotehnisko izstrādājumu palaišanas vietas, jo tā varat pasargāt sevi no smagām apdeguma traumām pirotehnisko izstrādājumu iedarbināšanas procesā radušās kļūmes dēļ!

Pirms svētkiem pārrunājiet ar bērniem drošības jautājumus! VUGD atgādina, ka bērniem nav atļauts lietot pirotehniskos izstrādājumus, tāpēc nepieļaujiet pirotehnikas nonākšanu bērnu rokās!

VUGD novēl laimīgu un drošu Jauno gadu!

Ja tomēr notikusi nelaime un ir nepieciešama operatīvo dienestu palīdzība, nekavējoties zvaniet uz tālruņa numuru 112!