Saturs atjaunots pirms ne vairāk kā 15 minūtēm
Šodien ir 2023. gada 2. decembris 09:39:30
Pasaule » Divas trešdaļas aptaujāto atzīst, ka ikdienā mēdz steigties un neievērot pietiekamu uzmanību pie dzelzceļa
Izvēlies kategoriju:
Rādīt informāciju: Ziņas Foto ziņas Preses relīzes Tirgus ziņas Intervijas
Divas trešdaļas aptaujāto atzīst, ka ikdienā mēdz steigties un neievērot pietiekamu uzmanību pie dzelzceļa
Autors: , 29/12/2022 18:36

2022.gadā uz un pie sliežu ceļiem dzīvību zaudējuši jau 19 cilvēki, bet vēl trīs cilvēki ir guvuši traumas. Diemžēl liela daļa no šiem nelaimes gadījumiem ir notikuši neuzmanības dēļ – steidzoties, nekoncentrējot uzmanību uz apkārt notiekošo un nepārliecinoties vai netuvojas vilciens.

Turklāt sabiedrības viedokļa aptauja1 liecina, ka līdzīgos nelaimes gadījumos riskē nonākt gandrīz 2/3 iedzīvotāju, kas atzīst, ka arī viņi savās ikdienas gaitās steidzas un nereti nonāk bīstamās situācijās.

Šogad īstenoto VAS “Latvijas dzelzceļš” informatīvo drošības kampaņu “Redzi sliedes – nopauzē!”, saskaņā ar veiktās aptaujas rezultātiem, ir pamanījuši vairāk nekā 70% iedzīvotāju. Lielākais vairums aptaujāto uzskata, ka LDz reklāmas materiāli ir pamācoši un, ka šādas drošības kampaņas ir labs veids, kā pievērst sabiedrības uzmanību drošai dzelzceļa sliežu šķērsošanai.

Vienlaikus teju divas trešdaļas aptaujāto atpazina vai daļēji atpazina sevi steidzīgā un ikdienas rūpju un pienākumu pārņemtā kampaņas video varoņa lomā un atzina, ka mēdz rīkoties tikpat neapdomīgi. Tas nozīmē, ka ir liels īpatsvars tādu cilvēku, kas, lai arī pārzina pamatnoteikumus par drošu sliežu šķērsošanu, ikdienā tos mēdz neievērot un tādēļ var nokļūt bīstamās situācijās.

Kopumā to aptaujāto vidū, kas ir redzējuši vismaz vienu no šī gada drošības kampaņas aktivitātēm, ir ļoti augsts kampaņas novērtējums. 82% aptaujāto pārliecinoši norādīja, ka kampaņas mērķis ir skaidrs un saprotams, bet 79% atzina, ka sauklis “Redzi sliedes – nopauzē!” precīzi ataino vēlamo uzvedību dzelzceļa sliežu tuvumā.

VAS “Latvijas dzelzceļš” arī turpmāk pievērsīs iedzīvotāju uzmanību drošībai dzelzceļa tuvumā gan rīkojot informatīvas kampaņas, gan drošības stundās izglītojot par šiem jautājumiem bērnus un jauniešus.

Šogad VAS “Latvijas dzelzceļš” īstenoja informatīvo drošības kampaņu “Redzi sliedes – nopauzē!”, aicinot gājējus, riteņbraucējus, autovadītājus un citus satiksmes dalībniekus - nopauzēt kustību pirms dzelzceļa šķērsošanas. Aktuālā informācija par drošību dzelzceļa sliežu tuvumā un šī gada drošības kampaņu «Redzi sliedes – nopauzē!» atrodama vietnē www.dzirdiredzidzivo.lv.
KOMENTĀRI
Jūs varat pievienot savu komentāru ziņai, kas tiks nosūtīts portāla redaktoram. Ja tas saturēs aktuālu un redakcijai saistošu informāciju, ziņa tiks papildināta ar Jūsu iesūtīto komentāru un Jūs vai Jūsu norādītā persona tiksiet norādīti kā ziņas papildinājuma pirmavoti.


Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Vēlos saņemt citus jaunākos komentārus par šo rakstu, savā e-pastā!
Tava ziņa:
Uz augšu