Saturs atjaunots pirms ne vairāk kā 4 stundam
Šodien ir 2021. gada 19. oktobris 23:58:05
» Vienreizējo 200 eiro pabalstu izmaksās arī izdienas pensionāriem ar invaliditāti
Izvēlies kategoriju:
Rādīt informāciju: Ziņas Foto ziņas Preses relīzes Tirgus ziņas Intervijas
Vienreizējo 200 eiro pabalstu izmaksās arī izdienas pensionāriem ar invaliditāti
Autors: BNA LATVIA, 17/06/2021 13:07

Saeima ceturtdien, 17.jūnijā, galīgajā lasījumā pieņēma par steidzamiem atzītos grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā, kas paredz vienreizēju pabalstu 200 eiro apmērā izmaksāt arī izdienas pensijas saņēmējiem ar invaliditāti, kuri nav sasnieguši vecuma pensijas piešķiršanai nepieciešamo vecumu.

Pabalstu saņems personas, kurām attiecīgais statuss bija laika periodā no šī gada 1.marta līdz ārkārtējās situācijas beigām, proti, 7.aprīlim.

Izdienas pensionāriem ar invaliditāti, kuri nav sasnieguši vecuma pensijas piešķiršanai nepieciešamo vecumu, vienreizējo pabalstu izmaksās iestādes, kuru rīcībā ir informācija par šīm personām – Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA), Aizsardzības ministrija, Militārās izlūkošanas un drošības dienests un Satversmes aizsardzības birojs.

Pabalstu izmaksās mēneša laikā no dienas, kad tiks pieņemts lēmums par izdienas pensijas piešķiršanu, un to piegādās saņēmēja dzīvesvietā bez maksas vai pārskaitīs uz personas kredītiestādes vai pasta norēķinu sistēmas kontu.

VSAA pabalstu piešķirs un izmaksās bez personas iesnieguma, bet Aizsardzības ministrija, Militārās izlūkošanas un drošības dienests un Satversmes aizsardzības birojs pabalsta izmaksu veiks, pamatojoties uz personas iesniegumu.

Vienreizējā pabalsta saņemšanai kvalificējas 559 personas, un pabalsta izmaksai nepieciešami nepilni 112 tūkstoši eiro. Finansējumu plānots nodrošināt no Labklājības ministrijas budžeta, kā arī no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, norādīts grozījumu anotācijā.

Izmaiņas Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā stāsies spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, un pabalsta izmaksu plānots uzsākt 1.jūlijā.

KOMENTĀRI
Jūs varat pievienot savu komentāru ziņai, kas tiks nosūtīts portāla redaktoram. Ja tas saturēs aktuālu un redakcijai saistošu informāciju, ziņa tiks papildināta ar Jūsu iesūtīto komentāru un Jūs vai Jūsu norādītā persona tiksiet norādīti kā ziņas papildinājuma pirmavoti.


Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Vēlos saņemt citus jaunākos komentārus par šo rakstu, savā e-pastā!
Tava ziņa:
Uz augšu