Saturs atjaunots pirms ne vairāk kā 4 stundam
Šodien ir 2023. gada 9. februāris 05:07:21
Eiropas Savienība » V.Paegle: ierosinājums saskaņot ES valstu budžetus ir apspriešanas vērta ideja
Izvēlies kategoriju:
Rādīt informāciju: Ziņas Foto ziņas Preses relīzes Tirgus ziņas Intervijas
V.Paegle: ierosinājums saskaņot ES valstu budžetus ir apspriešanas vērta ideja
Autors: BNA LATVIA, 14/05/2010 23:53


Eiropas Komisijas ierosinājums vērtēt Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu budžetus pirms to apstiprināšanas nacionālajos parlamentos ir apspriešanas vērts, vienlaikus rūpīgi izsverot šo iniciatīvu no dalībvalstu suverenitātes jautājuma viedokļa, norāda Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Vaira Paegle. 

"Uzskatu, ka Eiropas Komisijas vēlmei iepazīties ar dalībvalstu budžetiem vēl pirms to apstiprināšanas parlamentā ir savs loģisks pamatojums. Mēs visi redzam, cik negatīva ietekme uz eirozonas valstu un visas Eiropas Savienības ekonomiku bijusi atsevišķu dalībvalstu pieļautajiem pārmērīgajiem budžeta deficītiem. Šāds ierosinājums varētu kalpot par papildu instrumentu patlaban tik nepieciešamās fiskālās disciplīnas ievērošanai Eiropas Savienībā," pauž V.Paegle.

Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja norāda, ka šo iniciatīvu nepieciešams rūpīgi izvērtēt arī no valstu suverenitātes viedokļa un, visticamākais, beigās tiks panākts gan Eiropas Komisijai, gan dalībvalstīm abpusēji izdevīgs kompromiss. "Ja šis ierosinājums atbildīs visas Eiropas Savienības interesēm, padarot to ekonomiski stabilāku un spējīgāku konkurēt globālajā tirgū, to varētu atbalstīt," uzskata V.Paegle.

Eiropas lietu komisija piektdien, 14.maijā, apstiprināja Latvijas nacionālās pozīcijas ES Ekonomikas un finanšu ministru padomei. ES ministri 18.maijā Briselē cita starpā uzklausīs Eiropas Komisijas ziņojumu par pastiprinātiem ekonomikas koordinācijas plāniem, tostarp, dalībvalstu budžetu izvērtēšanu.

Komisijas priekšsēdētāja biedre Karina Pētersone sēdē vērsa uzmanību uz varbūtējām problēmām praktiski īstenot Eiropas Komisijas ieceri. "Nav nekādas garantijas, ka valdību apstiprinātos budžetos, kurus izvērtētu Eiropas Komisija, parlamenti pēc tam neveiktu grozījumus, kas budžeta deficītu palielinātu. Turklāt, kur Eiropas Komisija iegūtu papildu cilvēkresursus un finansējumu, lai vērtētu visu 27 dalībvalstu, tostarp lielo valstu, budžetus?" vaicāja K.Pētersone.

 
 


KOMENTĀRI
Jūs varat pievienot savu komentāru ziņai, kas tiks nosūtīts portāla redaktoram. Ja tas saturēs aktuālu un redakcijai saistošu informāciju, ziņa tiks papildināta ar Jūsu iesūtīto komentāru un Jūs vai Jūsu norādītā persona tiksiet norādīti kā ziņas papildinājuma pirmavoti.


Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Vēlos saņemt citus jaunākos komentārus par šo rakstu, savā e-pastā!
Tava ziņa:
Uz augšu