Saturs atjaunots pirms ne vairāk kā 4 stundam
Šodien ir 2021. gada 4. decembris 04:12:01
Makroekonomika » Prezentē ikgadējo Latvijas Makroekonomikas apskatu
Izvēlies kategoriju:
Rādīt informāciju: Ziņas Foto ziņas Preses relīzes Tirgus ziņas Intervijas
Prezentē ikgadējo Latvijas Makroekonomikas apskatu
Autors: , fotogrāfs: Edijs Pālens, 18/01/2010 13:33


Šodien Latvijas Komercbanku asociācijas rīkotajā preses konferencē asociācijas prezidents Teodors Tverijons un Ekonomikas un monetāro jautājumu komitejas vadītājs Andris Vilks kopā ar komitejas dalībniekiem Mārtiņu Kazāku un Olgu Ertuganovu prezentēja jaunāko Latvijas Makroekonomikas apskatu.

Asociācijas eksperti aplūkoja Latvijas ekonomikas attīstību 2009. gada 9 mēnešos, kā arī aplūkoja attīstības tendences pērnā gada beigās un aprises tuvākajiem diviem gadiem.

Apskatā ir redzams, ka pērnais gads ir bijis grūtākais tautsaimniecībai kopš deviņdesmito gadu sākuma. Latvijas ekonomikā straujākais kritums ir bijis 2009. gada rudenī, būtiski samazinoties iekšzemes pieprasījumam, valdot lielai nenoteiktībai sabiedrībā un uzņēmējdarbībā par turpmāko. Tomēr, uzlabojoties valsts konkurētspējai, tuvākajos ceturkšņos tiek sagaidīts būtiski lēnāks IKP kritums, kas 2010. gada beigās jau varētu pāriet nelielā ekonomikas izaugsmē. Latvijas ekonomika ir piedzīvojusi arī negaidīti pozitīvas izmaiņas maksājumu bilancē - eksporta apjoms jau pārsniedz importu, kā arī ir redzami ieguvumi no tā saucamā deflācijas ceļa, ko Latvija ir izvēlējusies, lai būtiski uzlabotu valsts konkurētspēju. Tajā pašā laikā var prognozēt, ka valstī saglabāsies augsts bezdarbs un pirktspēja turpinās kristies arī šogad.

Ar jaunāko Latvijas Makroekonomikas apskatu varat iepazīties šeit.


KOMENTĀRI
Jūs varat pievienot savu komentāru ziņai, kas tiks nosūtīts portāla redaktoram. Ja tas saturēs aktuālu un redakcijai saistošu informāciju, ziņa tiks papildināta ar Jūsu iesūtīto komentāru un Jūs vai Jūsu norādītā persona tiksiet norādīti kā ziņas papildinājuma pirmavoti.


Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Vēlos saņemt citus jaunākos komentārus par šo rakstu, savā e-pastā!
Tava ziņa:
Uz augšu