Saturs atjaunots pirms ne vairāk kā 4 stundam
Šodien ir 2021. gada 4. decembris 03:56:53
Makroekonomika » Ārvalstu investori: Latvijai jāīsteno nopietnas strukturālas pārmaiņas
Izvēlies kategoriju:
Rādīt informāciju: Ziņas Foto ziņas Preses relīzes Tirgus ziņas Intervijas
Ārvalstu investori: Latvijai jāīsteno nopietnas strukturālas pārmaiņas
Autors: BNA, fotogrāfs: Edijs Pālens, 22/05/2009 13:14


Šodien, 22. maijā notika Ārsvalstu investoru padomes (ĀIP) un Latvijas valdības ikgadējā augsta līmeņa tikšanās, kuras laikā ārvalstu investori atzinīgi vērtēja Latvijas valdības apņēmību veikt nopietnas strukturālas pārmaiņas, lai stabilizētu makroekonomisko situāciju valstī, un aicināja neapstāties tikai pie vienkāršākā risinājuma – budžeta izdevumu lineāras samazināšanas.

ĀIP apliecināja investoru gatavību un apņēmību kopīgi strādāt pie Latvijas ekonomikas atjaunošanas un atbalstīt valdības darbu, īstenojot nozīmīgas strukturālas reformas un politikas korekciju, kam jāuzlabo valsts konkurētspēja un pārredzamā nākotnē jāveicina eiro ieviešanas priekšnosacījumu izpilde.

Tāpat ĀIP aicināja Latvijas valdību daudz aktīvāk skaidrot ekonomikas stabilizācijas programmas aktivitātes, pieņemtos lēmumus un to pamatojumu sabiedrībai un uzņēmējiem.

Tiekoties ar Latvijas valdības pārstāvjiem tika sniegti ierosinājumi makroekonomikas stabilizēšanai un nodokļu politikas pārmaiņām.

Nodokļu jomā atkārtoti tika ierosināts ieviest PVN izvēles normas, kas, piemēram, uzņēmumiem ļautu izvēlēties PVN nomaksas kārtību par preču atmuitošanu uz robežas tā, lai veicinātu atmuitošanu Latvijā nevis kaimiņvalstīs. Tāpat tika rosināts pārskatīt plānoto dabas resursu nodokļa vairākkārtīgu palielināšanu, atliekot tā ieviešanas termiņu un paredzot lēnāku un pakāpeniskāku šī nodokļa pieaugumu, attiecīgi palēninot nodokļa sloga pieaugumu uzņēmējiem.

Lai nodrošinātu kvalificēta darbaspēka sagatavošanu valstī, ĀIPL rosina ieviest Latvijā duālās sistēmas profesionālas izglītības modeli, t.i apmācība norisinās vienlaikus izglītības iestādē un attiecīgās nozares uzņēmumā, dodot iespēju jaunajiem speciālistiem iegūt darbam nepieciešamas zināšanas un iemaņas. Kā piemēru minot Vācijas un Šveices pieredzi profesionālās izglītības jomā.

Ārvalstu investori pauda gatavību turpināt uzlabot uzņēmējdarbības vidi un investīciju klimatu valstī, apspriežot ar valdību gan konkrētus, gan plašus stratēģiskus ierosinājumus un sekojot to īstenošanas norisei.

Nākamā Latvijas un  ĀIPL tikšanās plānota 2010. gada pavasarī.

KOMENTĀRI
Jūs varat pievienot savu komentāru ziņai, kas tiks nosūtīts portāla redaktoram. Ja tas saturēs aktuālu un redakcijai saistošu informāciju, ziņa tiks papildināta ar Jūsu iesūtīto komentāru un Jūs vai Jūsu norādītā persona tiksiet norādīti kā ziņas papildinājuma pirmavoti.


Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Vēlos saņemt citus jaunākos komentārus par šo rakstu, savā e-pastā!
Tava ziņa:
Uz augšu