Saturs atjaunots pirms ne vairāk kā 4 stundam
Šodien ir 2024. gada 25. aprīlis 22:27:10
» Latvijas iedzīvotāji neatbalsta ieceri, ka skolas gaitas bērniem jāuzsāk no 6 gadu vecuma
Izvēlies kategoriju:
Rādīt informāciju: Ziņas Foto ziņas Preses relīzes Tirgus ziņas Intervijas
Latvijas iedzīvotāji neatbalsta ieceri, ka skolas gaitas bērniem jāuzsāk no 6 gadu vecuma
Autors: BNA LATVIA, 29/08/2016 14:04

Vairums Latvijas iedzīvotāju neatbalsta Izglītības ministrijas ieceri, kas paredz, ka bērniem būtu jāuzsāk skolas gaitas no 6 gadu vecuma, liecina pētījuma aģentūras TNS sadarbībā ar LNT raidījumu “900 sekundes” veiktā aptauja.

Trešā daļa (32%) Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā uzskata, ka bērniem būtu jāuzsāk skolas gaitas no 6 gadu vecuma.

Tikmēr vairāk nekā puse (61%) ir pretējās domās un ir pārliecināti, ka bērniem tik agrā vecumā nebūtu jāuzsāk skolas gaitas.

Vēl 7% iedzīvotāju nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Jau vēstīts, ka sabiedrībā milzu rezonansi izraisījusi izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska paziņojums, ka, jaunais izglītības standarts tiks veidots tā, lai izglītības iestādēs bērni 1.klasē varētu sākt mācīties sešu gadu vecumā.

“Lai no 2018./2019.mācību gada sāktu pārmaiņas, nodrošinot mācību procesa sākšanu jau no sešu gadu vecuma, jāmaina izglītības standarts, to pielāgojot atbilstoša vecuma spējām un vajadzībām,” pirmdien Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) padomes sēdē uzsvēra Šadurskis.

Ministrs uzsvēra, ka valsts nevar atļauties skolēnus skolā turēt līdz 19 gadu vecumam. Arī samazināt mācību gadu skaitu izglītības iegūšanai nevarot, jo tādā gadījumā “vidusskolas atestātus neatzīs ne tikai Kembridžā, bet arī visur citur”. Ministrs uzsvēra, ka Latvijā ir pārāk maz cilvēku darbspējas vecumā, tāpēc ekonomiski nevar atļauties, ka jaunieši tik ilgi mācās skolā.

KOMENTĀRI
Jūs varat pievienot savu komentāru ziņai, kas tiks nosūtīts portāla redaktoram. Ja tas saturēs aktuālu un redakcijai saistošu informāciju, ziņa tiks papildināta ar Jūsu iesūtīto komentāru un Jūs vai Jūsu norādītā persona tiksiet norādīti kā ziņas papildinājuma pirmavoti.


Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Vēlos saņemt citus jaunākos komentārus par šo rakstu, savā e-pastā!
Tava ziņa:
Uz augšu